Skip to content
  • Esileht
  • Kontakt
  • EE
    • EN
    • RU

Raamatupidamisarvestus

Majandusaasta aruanne

Igal aastal peab ettevõtja 6 kuu jooksul pärast ettevõtte majandusaasta lõppu esitama Äriregistrile majandusaasta aruannet. Näiteks kui ettevõtte majandusaasta kestab alates 01.01. kuni 31.12, siis aruande esitamise tähtaeg on 30.06. Majandusaasta ei pea ilmtingimata langema kokku kalendriaastaga.

Vastavalt Raamatupidamise seadusele saavad kõik ettevõtted valida kas koostada oma finantsaruandlust vastavalt Euroopa Komisjoni poolt vastuvõetud Rahvusvaheliste finantsaruandlusstandardite nõuetele (International Financial Reporting Standards) või lähtuda Eesti heast raamatupidamistavast (st juhindudes Raamatupidamise seadusest ja Raamatupidamise Toimkonna juhenditest).

Kui Eesti ettevõte omab üle 50% osalust teises ettevõttes, siis peab ta esitama konsolideeritud finantsaruannet.

Likvideerimisaruandlus

Ettevõtte likvideerimise protseduur võib sisaldada 3 liiki aruandeid.

Likvideerimisaruanne – ettevõtte majandusaasta aruanne alates likvideerimise protsessi algusest kuni ettevõtte majandustegevuse lõppemiseni.

Likvideerimise vahearuanne – aruanne, mida koostatakse pärast ettevõtte likvideerimisotsuse vastuvõtmist, kui likvideerimise protsess ei ole lõpetatud ja protsessi algusest on möödunud rohkem kui 12 kuud.

Likvideerimise lõpparuanne – ettevõtte likvideerimismenetluse lõpetamisel koostatav aruanne.

Maksude deklareerimise ja maksmisega seotud kohustused

Igale aruandekuule järgneva kuu 10. kuupäevaks tuleb esitada eraisiku tulumaksu, sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskundlustusmakse TSD vormis deklaratsiooni.

Igale aruandekuule järgneva kuu 10. kuupäevaks tekib kohustus tasuda eraisiku tulumaksu, sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makset ja töötuskundlustusmakset.

Igale aruandekuule järgneva kuu 20. kuupäevaks tuleb esitada käibemaksu KMD vormis deklaratsiooni.

Igale aruandekuule järgneva kuu 20. kuupäevaks tuleb esitada käibemaksu KMD deklaratsiooni INF lisa, kus tuleb märkida kõikide nende nimetusi, kellelt oli ostetud kaupu/teenuseid või kellele oli müüdud kaupu/teenuseid summas üle 1000 eurot (ilma KM).

Igale aruandekuule järgneva kuu 20. kuupäevaks tuleb esitada aruannet liidusisese käibe kohta (VD vorm).

Hetkel kehtivad maksumäärad

Töötasust kinnipeetavad maksud

Kinnipeetav tulumaks – 20%

Sotsiaalmaks – 33%

Tööandja töötuskindlustusmakse – 0,8%

Töötasust kinnipeetav töötaja töötuskindlustusmakse – 1,6%

Kohustusliku kogumispensioni makse (liitunutel) – 2,0%

Tulumaksuvaba miinimum: Kui töötaja aastane brutotöötasu ei ületa 14 400 eurot (selle summa sisse arvestatakse kõik tulud, mida töötaja saab konkreetsel kalendriaastal), siis võib ta rahulikult kasutada maksuvaba tulu väärtuses 500 eurot kuus. Kui töötaja brutotöötasu kalendriaasta kohta ületab 14 400 eurot, siis on maksuvaba tulu väiksem.

Käibemaks

Eesti Vabariigis on käibemaksumäär 20%, välja arvatud juhtudel, mis on sätestatud KMS §-s 15.

Raamatutele, ravimitele, majutusele või majutusele koos hommikusöögiga kehtib käibemaksumäär 9%

Eksporditavatele kaupadele ja EL-sisesele käibele kehtib käibemaksumäär 0%

Maksuvaba käive (KMS § 16) – universaalne postiteenus, tervishoiuteenused, stomatoloogilised teenused, kindlustusteenus jm teenused.

Dividendid

Dividendid maksustatakse Eestis ettevõtte tulumaksuga 25% arvestusest 20/80 netosummast.

Kasumi maksustamine

Ettevõtte saadud, kuid jaotamata jäänud kasumit Eestis ei maksustata.

NB! Sellel lehel olevate maksude loetelu sisaldab üksnes tähtsamaid kehtivaid maksusid ning seega ei ole tegemist täieliku loeteluga. Lisainformatsiooni Eestis kehtivate maksude kohta saab leida Eesti Maksu- ja Tolliameti veebilehelt https://www.emta.ee/et?lang=ru ning samuti Riigiteataja andmebaasist https://www.riigiteataja.ee/en/.

Sõltuvalt ettevõtte tegevusalast koostab Eesti Statistikaamet iga-aastaselt ettevõtete valimit ja määrab nendele täitmiseks erinevaid aruandeid. Aruannete liike on väga palju, kuid enamasti ei määra Statistikaamet ühele ettevõttele üle 5 aruannet. Andmeid esitatakse nii elektrooniliselt kui ka paberkandjal sagedusega üks kord kuus, kvartalis või aastas.

Eesti Panka esitatakse aruannet üks kord kvartalis. Aruannet peavad esitama ainult Eesti Panga poolt valitud ettevõtted, mis tegelevad välismajandustegevusega.

Kontakt

Võtke meiega ühendust

SWCF OÜ
Tornimae 7-44, Tallinn 10145

Oleme avatud: E-R 8:30-17:00
Tel: + 372 5097489

Skype: swcf
e-mail: info@swcf.ee


Antud infot kasut. kliendile vastuse andmiseks ja teatamiseks ja ei sailitada ega toodelda ümber.




SW Corporate Services
© 2025 SWCF. Made by iWeb
  • Esileht
  • Kontakt
  • EE
    ▼
    • EN
    • RU